Kombi Arıza Kodları

F0/F71 Arıza Kodu : Atmotec Kombinin Kaloriferlere Yolladığı Suyu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Arıza Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensörde Sorun Var, Bağlantılarında Problem Var Ya Da Kablosu Kopuk Duruma Diyebiliriz. Vaillant Servisi Aramalısınız.
Atmotec F1 Arıza Kodu : Atmotec Kombinin Kalorifer Tesisatına Giden Dönüş Suyunu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Sorun, Bağlantılarında Hata Ya Da Kablosunda Problem Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Atmotec Servisi’ni Aramalısınız.
Atmotec F5 Arıza Kodu : Özellikle De Bacalı Kombi Çeşitlerinde Kötü Gaz Sisteminin İçinde Bulunan Gazın Doğru Şekilde Dış Atmosfere Atılmasının Kontrolünü Yapan Ptc De Sorun Olduğunu Ya Da Bağlantısında Aksamalar Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Atmotec Kombi Servisi İle İletişime Geçiniz.
F6 Arıza Kodu : Yalnızca Baca Tip Kombilerde Hava Sisteminin İçinde Bulunan Temiz Havanın İçeriye Doğru Ulaşıp Ulaşmadığını Kontrol Etme Görevinde Olan Ptc Sinde Arıza Olduğunu Ya Da Bağlantılarında Sorun Meydana Geldiğini Belirten Hata Kodudur. Sorunun Çözümü İçin Numaralı Atmotec Servisi İle Görüşmelisiniz.
Atmotec F10 Arıza Kodu : Atmotec Kombinin Petek Tesisatına Aktardığı Suyu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Sorun Olduğunu Veya Kablolarının Kısa Devre Yaptığını Bildiren Hata Kodudur. Kesin Teşhis Ve Çözüm İçin Vaillant Servisi’nden Yardım Almalısınız.

 


Atmotec Kombi Kodları

F11 Arıza Kodu : Atmotec Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kalorifer Tesisatına Gönderdiği Dönüş Suyunu Ölçme Görevinde Olan Sensöründe Arıza Vardır Ya Da Kablolarında Kısa Devre Oluşmuştur. Tüketici Olarak Yapabileceğiniz Müdahale Yoktur Vaillant Kombi Servisi’ni Arayınız.
F13 Arıza Kodu : Atmotec Kombide F13 Arıza Kodu Ntc Sensöründe Sorun, Kablolarında Aksama Ve Elektronik Bağlantısında Sorun Olduğunu Belirtir. Servisin Görüp Müdahale Etmesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin Atmotec Servis İle Görüşmelisiniz.
F15 Arıza Kodu : Bacalı Tip Kombilerde Atık Gaz Sisteminin İçinde Bulunan Atık Gazın Dış Ortama Gönderilip Gönderilmediğinin Kontrolünü Yapan Aynı Zamanda Bunu Ana Karta Bildiren Ptc Sinde Sorun Ya Da Kısa Devre Meydana Geldiğinde Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Direk Olarak Vaillant Atmotec Servisi Aramalısınız.
F16 Arıza Kodu : Hem Atmotec Hem De Turbotec Modellerinin Baca Tip Kombilerinde Hava Sisteminde Yer Alan Temiz Havanın Kombi İçine Doğru Ulaşıp Ulaşmadığını Kontrol Eden Ptc Sinde Kısa Devre Olduğunda Ya Da Sensör Arıza Yaptığında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Vaillant Servisi’nin Müdahale Etmesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin Cihaza Müdahale Etmeyiniz Servis Desteği Alınız.
F20 Arıza Kodu : Atmotec Kombinin Gidiş Sensörü Termik Bağlantısında Sorun Ya Da Hata Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kısacası Limit Sensöründe Sorun Olduğu Anlamına Gelmektedir. Atmotec Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Cihaz Sürekli Çalışmaktadır. Bu Durumda Bir Süre Kadar Beklenmelidir Sorun Düzelmezse De Atmotec Kombi Servisi İle Görüşülmelidir.
Atmotec F22/F23/F24 Arıza Kodu : Atmotec Kombide Beliren Bu Üç Hata Kodunun Açıklaması Da Aynıdır. Yani Cihazda Su Kalmadığını Basıncın Sıfırlandığını Göstermektedir. Kombinin Altında Yer Alan Doldurma Musluğunu Açarak Basıncı 1,5 Bara Getirmeniz Gerekmektedir.
F25 Arıza Kodu : Atmotec Kombide Limit Termostatında Sorun Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kombi Soğuyana Kadar Beklemelisiniz Kombi Soğuduğunda Normale Dönecektir. Sorun Bu Şekilde Düzelmez İse Vaillant Atmotec Servisi Aramalısınız.
F26 Arıza Kodu : Atmotec Kombiye Elektrik Akımının Doğru Orantıda Gelmediğini Bildiren Hata Kodudur. Atmotec Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Ya Elektronik Kartta Ya Da Gaz Valfinde Sorun Var Demektir. Atmotec Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.


 

 

Vaillant Vuw Plus Kombi  Arıza Kodları

 

F. 00 Kalorifer gidiş suyu (NTC) sensörü bağlantısı kopuk NTC fişi takılı değil veya gevşek olabilir

NTC arızalı, kablo arızalı . Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F. 01 Kalorifer dönüş suyu) sensörü bağlantısı kopuk NTC fişi takılı değil veya gevşek

NTC arızalı, kablo arızalı Çözümü için Vaillant Tuzla Servisi arayınız. Çözümü için Vaillant  Servisi arayınız.

F. 05 (Bacalı Ciahzlar İçin) Atık gaz dış sensör bağlantısı kopuk   Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F. 06 (Bacalı Cihazlar İçin) Atık gaz iç sensör bağlantısı kopuk.   Çözümü için. Vaillant  Servisi arayınız.

F. 10 Kalorifer gidiş suyu NTC sensörü kısa devre (<130°C) NTC fişi arızalı.  Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

NTC kontakları arasında veya elektronik sistemde hatalı elektrik bağlantısı

NTC arızalı, kablo arızalı

F. 11 Kalorifer dönüş suyu NTC sensörü kısa devre (<130°C) NTC fişi arızalı.  Çözümü için. Vaillant  Servisi arayınız.

NTC kontakları arasında veya elektronik sistemde hatalı elektrik bağlantısı

NTC arızalı, kablo demeti arızalı

F. 15 (Bacalı Cihaz) Atık gaz dış sensörü kısa devre .  Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F. 16 (Bacalı Cihaz) Atık gaz iç sensörü kısa devre .  Çözümü için Vaillant  Servisi arayınız.

F. 20 STB (Aşırı ısınma termostadı) atık Maksimum sıcaklık 1 veya T2 aşılmış. Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F. 22 Yetersiz su veya kuru yanma (TURBO) Cihazdaki su yetersiz .  Çözümü için. Vaillant  Servisi arayınız.

Pompa çalışmıyor olabilir

Pompaya giden kabloda arıza olabilir

F.27 Gaz armatürü kapalı olmasına rağmen iyonizasyon sinyali alev bildirmekte Gaz ana magnet ventili arızalı. Çözümü için. Vaillant  Servisi arayınız.

Elektronik sistem arızalı

F.28 Cihazın çalışması sırasında durması 3 ateşleme denemesinden sonra alev oluşmaması Hiç gaz girişi yok veya gaz giriş basıcı yetersiz. Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

Gaz armatürü arızalı veya yanlış ayarlanmış

Cihazın hatalı topraklanması

İyonizasyon akımında kopukluk

Ateşleme trafosu arızalı

F.29 Çalışma sırasında alev sönüyor Gaz girişinde kesinti, atık gaz resirkülasyonu . Çözümü için.Vaillant   Servisi arayınız.

F.36 Atık gaz sensörleri atık gaz yayıldığını tespit etti Baca çekişi yok

Atık gaz sensörü arızalı. Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F.42 Cihaz kablo demetinde kısa devre Kablo demetinde arıza var. Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

F.43 Cihaz kablo demetinde kopukluk Kablo demetinde arıza  var. Çözümü için.Vaillant  Servisi arayınız.

F.60-F.69 Tamir edilemez elektronik hatası Elektronik kart arızalı. Çözümü için  Vaillant Servisi arayınız.

Yorum yapın

İsim *

E-posta

İnternet sitesi

seo uzmanı